Food Detective. Тест на харчову непереносимість
Нехай їжа буде вашими ліками, а не ліки – вашою їжею
Гіппократ
Що таке харчова непереносимість?
З давніх-давен відомо, що споживання певних страв може суттєво впливати на фізичне і психічне здоров’я людини. В сьогоденні це має ще більше значення, оскільки ми споживаємо велику кількість перероблених харчових продуктів, тому навіть наша повсякденна їжа може виявитися повільною отрутою.
Саме з вживанням певної їжі, на яку виникає індивідуальна непереносимість, може бути пов’язаний розвиток величезної кількості проблем зі здоров’ям. Таке порушення розвивається, коли з різних причин людині починає не діставати певних ферментів, необхідних для розщеплення тих чи інших видів їжі. В цьому випадку в кров надходять не прості, а складні сполуки (макромолекули), які імунна система сприймає вороже, і в відповідь проявляє агресію по відношенню до власного організму. Так виникають запальні реакції в різних органах і тканинах. Чим частіше людина вживає конкретний продукт, який в його організмі погано перетравлюється, тим важче наслідки.
Однією з можливих реакцій організму на шкідливі речовини є утворення антитіл. В нормальних умовах ці антитіла поєднуються з білками, що містяться у їжі, утворюючи сполуки, які пізніше видаляє імунна система. Проте якщо імунна система буде перевантажена, то такі сполуки можуть нагромаджуватися, наприклад, в суглобах чи травному каналі, зумовлюючи прояви харчової непереносимості з боку тієї чи іншої системи організму:
-
- Травний канал: неспроможність підтримувати відповідну масу тіла, затримка води, здуття живота, судоми, нудота, закрепи, пронос, блювання.
- Шкіра: кропив’янка, атопічний дерматит, псоріаз, свербіж, висипка на шкірі.
- Органи дихання: риніт, синусит, астма
- Опорно-руховой апарат: запалення суглобів, біль у суглобах, біль у м’язах, слабкість
- Центральна нервова система: мігрень, біль голови, неспроможність зосередити увагу, зміни настрою і поведінки, депресія, страхи, втома і надмірне збудження
Харчова непереносимість vs харчова алергія
Харчова алергія ― це не те саме, що харчова непереносимість. При стандартній харчовій алергії (наприклад, на арахіс або креветки) негайно спостерігається реакція імунної системи. Прояви харчової алергії ― це чхання, висипка, подразнення шкіри, набряк, втрата сили, пронос, блювання. Такі прояви з’являються звичайно через кілька хвилин після споживання їжі або контакту з алергеном, щонайбільше протягом двох годин. Алергічні реакції на продукти дуже яскраві, різні за тяжкістю і можуть бути смертельні.
На відміну від алергії на їжу, харчова непереносимість не створює безпосередньої загрози для життя.
Оскільки прояви, пов’язані з харчовою непереносимістю, з’являються досить пізно після споживання певної страви – від кількох годин до двох-трьох днів, то найчастіше їх не пов’язують з конкретним продуктом чи продуктами. Наприклад, молоко або хліб, якими Ви харчувалися одного дня, можуть призвести до поганого всмоктування іншої вашої улюбленої їжі або здуттю живота на три дні пізніше.
Виявити саме харчову алергію можна зробивши шкірні проби або здавши кров на антитіла IgE до панелі найбільш поширених харчових алергенів. Але харчову непереносимість такий спосіб не виявити. Щоб її виявити, потрібно здати аналіз крові на антитіла класу IgG4, які не викликають класичної алергічної реакції, але здатні накопичуватися і викликати негативні симптоми.
FoodDetective™, перший у світі тест для самостійного визначення харчової непереносимості
Food Detective – це простий, точний і безпечний аналіз на харчову непереносимість. Food Detective дає змогу виявити продукти, які зумовлюють утворення специфічних харчових антитіл класу IgG. Його виконання займає лише 40 хвилин і не потребує додаткових засобів, оскільки усе потрібне міститься в наборі.
Процедура проведення тесту дуже проста: таця для виконання реакції містить кружечки, вкриті екстрактами білків окремих харчових продуктів. Для дослідження беруть невелику кількість крові з пальця (все необхідне для забору крові є у комплекті, – скарифікатор для проколювання пальця, мікропіпетка для взяття крові, серветка з дезинфектантом). Далі тацю обробляють реактивами, які виявляють харчові антитіла шляхом зміни забарвлення тих чи інших кружечків на блакитне або синє. Порівнюючи відповідність забарвлених кружечків з розміщенням продуктів на таці, виявляють продукти, які спричинюють харчову непереносимість.
Таким чином, з Food Detective ви отримуєте персоналізовану дієту, основану на ваших індивідуальних даних щодо непереносимості певних продуктів харчування таких, як:
яйця, молоко, дріжджі, злакові (пшениця, глютен, жито, овес, рис, кукурудза та інші), горіхи і насіння (мигдаль, кеш’ю, арахіс, волоський горіх та інші), м’ясо (курятина, свинина, яловичина, баранина), біла риба (окунь, тріска, камбала), прісноводна риба (лосось, форель), тунець, ракоподібні (креветки, краби, омари, мідії), овочі (броколі, капуста, морква, цибуля порей, картопляi, селера, огірок, перець), бобові (горох, квасоля, сочевиця), соя, фрукти, (яблука, полуниці, грейпфрут, помаранча і лимон, чорна смородина, помідор, диня і кавун, оливки) та інше (часник, імбир, какао, гриби, чай).
Пропонуємо зв’язатися з нами, якщо після виконання тесту FoodDetective™ Вам потрібна допомога у прочитанні результату або консультації і поради.
Міжнародні клінічні рекомендації (guidelines)
Гайдлайни – це рекомендації кращих світових фахівців, зроблені на підставі доказової бази. Будьте кращим у своїй галузі засновуючи свої рішення на доказовій медицині!
Дізнатись більше.
Діагностичні алгоритми
Перевантажені великим обсягом інформації? Вивчить узагальнені алгоритми в доступній формі.
Дізнатись більше.
Масштаб проблеми в Україні
В світі більш ніж 310 мільйонів захворюють на тяжку грибкову інфекцію щорічно.
Дізнайтесь про масштаб цієї проблеми в Україні.
Корисні ресурси
Всі ресурси, які потрібно, щоб бути професіоналом найвищої категорії!
Дізнатись більше.
Про компанію
Наша місія – забезпечити лікарів та пацієнтів України найкращим обладнанням і тест-системами для діагностики
Дізнатись більше
Спеціалістам
Навігація
Контакти
Напишіть нам
+380 50 013 36 00
Михайлівський провулок 20,7, Київ, Україна
Пн-Вс: 8.00-21.00, без вихідних
© 2023 Next Level Diagnostics | Некст Левел Діагностікс | Дисклеймер | Політика конфіденційності