Діагностика туберкульозу та ускладнень туберкульозу

Діагностика хронічного пульмонарного аспергільозу

Хронічний пульмонарний аспергільоз – це повільно прогресуюча легенева інфекція з клінічної картиною, що роблять цю хворобу практично невідмінною від туберкульозу, а саме: зниження ваги, виражений астенічний синдром, продуктивний кашель, гемоптозіз (кровохарнкання), задишка. Клінічно хронічний пульмонарний аспергільоз виглядає як «туберкульоз без бактеріовиділення». Хронічний пульмонарний аспергільоз розвивається після туберкульозу та інших хвороб легень, таких як саркоїдоз, пневмоторакс, травматичні ушкодження та емфізема. Швидкість прогресії цієї хвороби варіює від місяців до років.

Ключові діагностичні критерії – це наявність порожнин на рентгенографії, іноді порожнина може містити аспергільому. Найбільш характерною ознакою є наявність антитіл до грибків роду Aspergillus. Протигрибкова терапія дуже ефективна, вона забезпечую контроль інфекції та зупиняє прогресію у 60% пацієнтів. Смертність складає 20-30% в перші три місяця після появи клінічних симптомів та 15% щорічно.

Поширеність хронічного пульмонарного аспергільозу в світі складає 1,2 мільйоні випадків у пацієнтів з туберкульозом в анамнезі та майже вдвічі більше у пацієнтів з іншими коморбидностями.

Діагностика кавитуючого пульмонарного аспергільозу

Кавитуючий пульмонарний аспергільоз (аспергільома) – це одна з форм хронічного пульмонарного аспергільозу. Клінічно та рентгенологічно виглядає яку рецидив туберкульозу з деструкцією легенів або резистентний туберкульоз. Має гіршу течію, ніж інші форми хронічного пульмонарного аспергільозу. Основним діагностичним методом є виявлення специфічних імуноглобулінів до грибків роду Aspergillus.

Міжнародні клінічні рекомендації (guidelines)

Гайдлайни – це рекомендації кращих світових фахівців, зроблені на підставі доказової бази. Будьте кращим у своїй галузі засновуючи свої рішення на доказовій медицині!
Дізнатись більше.

Діагностичні алгоритми

Перевантажені великим обсягом інформації? Вивчить узагальнені алгоритми в доступній формі.
Дізнатись більше.

Масштаб проблеми в Україні

В світі  більш ніж 310 мільйонів захворюють на тяжку грибкову інфекцію щорічно.
Дізнайтесь про масштаб цієї проблеми в Україні.

Корисні ресурси

Всі ресурси, які потрібно, щоб бути професіоналом найвищої категорії!
Дізнатись більше.

 Про компанію

Наша місія – забезпечити лікарів та пацієнтів України найкращим обладнанням і тест-системами для діагностики
Дізнатись більше

Контакти

Напишіть нам

+380 50 013 36 00

Михайлівський провулок 20,7, Київ, Україна

Пн-Вс: 8.00-21.00, без вихідних

© 2023 Next Level Diagnostics | Некст Левел Діагностікс | Дисклеймер | Політика конфіденційності

Якщо не вказано інше, всі назви продуктів і послуг, що містяться на цьому веб-сайті, є торговими марками, що належать компанії Next Level Diagnostics, її дочірнім компаніям або її філіям, або мають ліцензію. Жодне використання торговельної марки, торгової назви або торговельної марки Next Level Diagnostics на цьому сайті не може бути зроблено без попереднього письмового дозволу компанії Next Level Diagnostics, за винятком того, щоб ідентифікувати продукт або послуги компанії